Zivjo!

Koncno se mi je uspelo prebiti do interneta -v lokalni knjiznici. Vceraj je bil, kot verjetno veste, na sporedu kronometer za EP na Zdaru na Savi (Ceski republic).

.

Slovenska reprezentanca se je odrezala odlicno - eno prvo mesto (B.Ropret), dve drugi mesti (M.Brecelj in jst), eno tretje (L.Premrn) ter dve cetrti mesti (A.Gucek in M.Rejec).

Do Zdara smo se vozili kar 8ur in si jasno takoj ogledali progo - najprej z avtomobili, po kosilu pa se na kolesu. Proga neverjetna - vsega skupaj nekih 500m ravnine v 22 km / ostalo vse gor ali dol. Hitosti, ki smo jih dosegali na ogledu, ko se ni slo zares so na spustih dosegale 70km/h. Res tezka proga - bi rekel vredna svetovnega, ne pa samo evropskega prvenstva. V primerjavi s progo na svetovnem prvenstvu v Avstriji, je tako kot bi primerjal Smarno goro pa Triglav. Ze na ogledu je precej pihal veter, tako kontra, iz strani, kot tudi po obratu v hrbet... - a vsaj suho je bilo.

Na dan kronometra pa so se ze zjutraj zaceli zbirati oblaki in padle so tudi ze prve kaplje dezja. Tega si nihce od nas ni zelel, se posebej Gucek ne.

2 uri pred startom se odpravimo 5ra, Gucek in jaz proti startu - vetrovno, na nebu vse crno, a cesta zaenkrat suha. Se zacneva z Gucekom pripravljati in v istem trenutku zacne dezevati. Cez slabih 10 min dez preneha in se pokaze sonce. Cesta se zacne susiti in midva vsa vesela nadaljujeva z ogrevanjem. A 10 min pred najinim startom (startala sva eden za drugim - kot sva bila prijavljena) se utrga oblak in tik pred startom zacne padati se sodra. Na zeleni startni rampi je bilo vse belo - in ne pozabit, da je kar konkretno pihalo - se sodniki, ki so merili bicikle so se poskrili pod drevesa.

Najprej starta Gucek in nato se jaz - lilo je kot iz skafa in verjetno sva midva startala v najhujsih pogojih. Glede na to, da je trasa tezka sem zacel s precej rezerve. Najbolj sem se bal prvega spusta in potem ovinka na mostu, kjer je bila hitrost precejsna. Nisem tvegal in sem precej pred ovinkom prenehal poganjati in se prijel za balanco. Za balanco sem se prijel potem se nekajkrat saj je bila pri dveh spustih hitrost nad 60 oz. 70km/h - ob slabi cesti (precej valovita ravno na najhitrejsem odseku) in mocnem vetru. Moc vetra pa je bilo najbolj obcutiti par 100m pred in po obratu, ko me je bocni veter prestavljal levo in desno po cesti (takrat sem malce podvomil v pravilo izbiro za polno zadnjo feltno). Ko sem prisel v cilj niti nisem vedel kako sem odpeljal - ce bi gledal na utrip, ki mi ga je kazal Polar, bi rekel, da ne prevec dobro - povprecni utrip je bil 182 utripov na minuto - obicajno pa okoli 190. A je verjetno mraz naredil svoje..

Ko sem priletel v cilj in pritisnil na Polarja sem videl, da cas ni slab glede na pogoje - 30.20 sem si nameril. Pred startom sem menil, da bo potrebno za zmago odpeljati pod 30 minutami (predvsem na Ropretov cas - a je takrat Bojan vozil se v suhem). Zanimivo pa je to, da ko sva z Guckom prisla v cilj, prenehalo dezevati in je zopet posijalo sonce. No moj cas je bil dovolj za 2.mesto v kategoriji in 3.generalno, kar je pomoje lep dosezek

Danes sem pogledal po internetu, kdo je tisti italjan, ki je zmagal. Nasel podatek, da je bil 4. na lestvici amaterskih kolesarjev v ITA - 3.mesta za Rumsasom. Tako, da ni neki levi italjan.

No tega italjana sem videl tudi danes, kar pomeni, da ostaja tukaj tudi za cestno dirko, ki bo v nedeljo. Videl sem tudi tretje uvrscenega ukrajinca - ta dva modela imata verjetno za cesto kaksne nacrte, tako da se bom kar njiju drzal.

No danes sem si ogledal tudi traso cestne dirke - ce je bilo na kronometru 500m ravnine, je tukaj ni niti 50m. Stalno gor, ali pa dol. Ni sekunde pocitka, tako da bo dirka hudo selektivna in ne bi bil presenecen, ce se bomo eden po eden pripeljali v cilj..