Danes v Doberdobu v prvem štartu dvojna zmaga dveh slovenskih "janičarjev" - prvi Alex Hren (Cicli Spezzoto), drugi Mitja Oter (ASD Barbariga aka Franco Gomme). Povrhu tega še zmaga Lucjana v drugem štartu, moštvena Vipavcev in kopica uvstitev v nagrade - Ropret 2.,Markun 4. itd.

.

Razpletlo se je tako, da je Hren napadel na koncu tretjega kroga (od 4ih) - solo it je bilo samomor in odločil sem se mu pridružit.Zavpil sem za njim in me je počakal. Pridružil se nama je še en avstrijec, a je kmalu odpadel - je pa pomagal malo. In sama sva ga tišala naprej. Za Hrena je bila to "domača" dirka in vedel sem, da je dobro pripravljen. Grupa je v zadnjem krogu enkrat prišla nevarno blizu, a sva zdržala do vrha nekega blagega vzpona, do kjer je potegnil Hren, potem pa sem ga po bregu navzdol"nažgal" do dile.Ta spust se je potem prevesil v blag vzpon, in takrat sem mel že prve težave. Nekaj km kasneje sem prišel k seb in potem še ena izmena do dile, saj sva že spet videla zasledovalce. Proga je bila precej razgibana in na enem izmed izmed hupserjev sem odpadel. Sledilo in je še nekaj hupserjev in rahel vzpon do ciljne ravnine, ker sem upal, da bo Hrena pobralo, a ga ni. No mene tudi ni povsem in sem uspel priti v cilj kot drugi, kar je precej dobro za trenutno formo.